gdzie szukać dobrego prawnika

Prawnik prawnikowi nie równy. Cechy solidnego adwokata

prawo prawnik

Przysłowiowe „posiadanie lepszego prawnika” to zwrot, który często użytkuje się w odniesieniu do najbogatszych – według powszechnego mniemania elity mogą być ponad prawem wyłącznie dlatego, że są w stanie opłacić najbardziej obeznanych oraz uzdolnionych radców prawnych. Bez wątpienia, nasuwa się w takiej sytuacji zapytanie – czy prawnik rzeczywiście ma tak olbrzymią kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak czy zupełnie inaczej, nie można zaprzeczyć, że istnieją lepsi oraz gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na definitywne rezultaty sporów prawnych jest z pewnością widoczny.

Jak wybrać słusznego prawnika?
O efektywności danego prawnika najodpowiedniej poświadcza jego historia. Jest to wybitnie konkretna forma portfolio, która prezentuje to, jak odpowiednio dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeżeli wobec tego oczekuje się najlepszych rezultatów w trakcie faktycznej rozprawy, należałoby poświęcić chwilę na dokładniejsze zaznajomienie się z poprzednimi osiągnięciami wybranego profesjonalisty, a dopiero później podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Słusznym źródłem informacji jest także wykształcenie i opinie klientów.

Jak działa dobry prawnik?
Nastawienie utalentowanego prawnika najlepiej wizualizuje fachowość – musi być to osoba gruntownie orientująca się w prawnych detalach, a równocześnie na tyle elastyczna, żeby poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie nowych dowodów czy też kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika najwyższej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego kłopotu.