opony do rowerów uszczelniacze

Motocykliści czy kierowcy różnorodnego rodzaju aut znakomicie wiedzą, że by zdołać cieszyć się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go dobrze przygotować. Sporo osób jednak nie stosuje bliźniaczej zasady względem rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

sklep.rowery.pl

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, tym samym lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, zbyt luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go należycie naciągnąć. Ponadto należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć lub ewentualnie nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy przecież, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, właśnie dlatego należy sprawić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Co więcej warto spowodować elementy oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby również rower od początku do końca umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w trakcie całego sezonu.