przepis kasza jaglana z warzywami

W dzisiejszych czasach koncentrujemy się na tym, co jemy – wybieramy towary coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie spożywaliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie i naturalne artykuły. Z tego powodu coraz częściej również poszukuje się zastępników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje do głębi odsunięty od jadłospisu a towary dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Niejednokrotnie zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one równie dużo artykułów odżywczych, jakkolwiek organizm po prostu znosi je znacznie prawidłowiej. Imponującym przykładem godziwego artykuły jest kasza jaglana, która kiedyś gościła na stołach nadzwyczaj często a dziś niestety została zapomniana.

jak zrobić kaszę jaglaną

Na szczęście coraz to więcej ludzi lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Czemu? Czym ona różni się od standardowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to zapytanie jest bardzo prosta – kasza jaglana to gruntownie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bowiem są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej aniżeli stereotypową, kultową nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie wymaga trochę więcej czasu ale jest tego warte, bowiem wrażenia smakowe są w zasadzie fajne. Z jakiej przyczyny jednakże powinniśmy zaciekawić się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma niezwykle dużo korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny artykuł albo trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie należytym źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, jednak nie jedynie, dostarcza bo również witaminy z grupy E, które wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a też wiele idealnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niezwykle bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje oraz w głównej mierze neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To zdumiewający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza niezwykle odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych oraz naturalnie dla dzieci, którym wbrew pozorom słuszny przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik okazjonalnie spotykany w następstwie tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.