Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite oraz często zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, aby odkryć, że są de facto smaczne i warte kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o nowatorskie smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W największym stopniu banalnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej również odnaleźć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, nieraz egzotycznych dań.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i optymalne polskie napoje i upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.