Władze Krakowa

Głównym z trudnych problemów w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Nasze miasta są nie przygotowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki powstał poprzez wzrost ilości samochodów na krajowych drogach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli poprawić wygodę mieszkańców jak również usprawni integralność gospodarki miasta.

Spośród okolicznych gmin, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami oraz remonty istniejących połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby było wygodniej, trzeba cierpliwości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, jak również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo wielu remontów i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale też tramwajami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.