Kraków poprawia jakość życia

Wśród licznych województw w kraju, Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze kultury i rozrywki, ale również na licznych innych polach. Zaczyna być regionem przyjemnym do mieszkania. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych latach sprawiają, że Kraków naprawdę idzie w górę.
Pożyteczne zmiany w Krakowie.
Co pozytywnego załatwiono w przeciągu ostatniego okresu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest spora. Mocno pomogły w tym aspekcie środki Unii Europejskiej, z których miasto chętnie korzysta. Szybkie postępowanie w obszarze pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina uzupełniła się o kolejne drogi, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, i kolejne miejsca użyteczności publicznej.
Liczne zmiany są niewidoczne dla typowego obywatela. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Najczęściej pomijamy fakty, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Przeciętnemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w regionie zbyt mało się wykonuje. Tymczasem Kraków rozwija się w każdym obszarze. Zmiany w obszarze zarządzania odpadami, budowie i unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, które pozwalają krakusom lepiej i wygodniej żyć. Kraków rozwija się też pod kątem możliwości konferencyjnych. Wartość Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. takie miejsca inspirują turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta plany nie dotyczą tylko ścisłego środka Krakowa, ale również są związane z całym województwem . Z tej przyczyny zamiast użalać się lecz zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – jeśli będzie możliwość utrzymania tempa zmian – pozwolą Krakowowi zostać wspaniałą metropolia.
Jacek Majchrowski prezydent